Filialai

 



Andrioniškis, Ažuožeriai, BudriaiBurbiškis, Debeikiai, Elmininkai, Istorijų dvarelis, Kurkliai II, Kurkliai, Leliūnai, Mačionys, Kuniškiai, Raguvėlė, Rubikiai, Skiemonys, Staškūniškis, Surdegis, Svėdasai, Svirnai II, Šeriai, TraupisViešintos, Kavarskas, Troškūnai

   



Andrioniškis


El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Lina Vaišnytė
Tel. (8 381) 58076

Biblioteka Andrioniškyje įsteigta 1950 m. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Andrioniškio ir kitų seniūnijoje esančių kaimų: Butkiškio, Griežionėlių, Latavos, Mikierių, Padvarninkų, Peniankų, Sedeikių, Zabielynės– gyventojai.Bibliotekos fonduose per 4 tūkst. dokumentų. 2005 m. įsteigtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). 2010 m. jis modernizuotas. 2011 m. renovuotas bibliotekos pastatas. Bibliotekoje organizuojamos parodos, renginiai, populiarinantys knygą, krašto kultūrą, tradicijas. Palaikomi glaudūs ryšiai su kraštiečiais. Dažnas bibliotekos svečias rašytojas Antanas Drilinga. Parengti kraštotyros darbai: „Andrioniškio parapija ir kultūra“, „Andrioniškio seniūnijai 10 metų“, „Mūsų kraštietis rašytojas Antanas Drilinga“ ir kiti.

Atnaujinta 2019 gruodis

              

Renginiai ir parodos Andrioniškio bibliotekoje


į viršų



Ažuožeriai
 

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.    
Bibliotekininkė Daiva Varabliauskienė
Tel. (8 381) 58 257

Biblioteka įsteigta 1967 metais. Pradinis knygų fondas buvo perkeltas iš Šeimyniškių kaime (2 km, nuo Ažuožerių) 1955 metais įkurto Šeimyniškių apylinkės klubo – skaityklos. Šiuo metu bibliotekos fonduose per 7,5 tūkst. spaudinių. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Ažuožerių ir aplinkinių kaimų: Šeimyniškių, Vėjeliškių, Pagirių, Lepdegėnų, Vaišviliškių ir kitų gyventojai.

Bibliotekoje įkurtas kraštotyrinis muziejus, supažindinantis su kaimo praeitimi, senoviniais darbo įrankiais, iškiliaisiais kaimo žmonėmis.

Bibliotekoje veikia vaikų lėlių teatras „SKRUZDĖLYTĖS“.

Pirmasis spektakliukas „Raudonkepuraitė“ buvo parodytas 1993 spalio 15 dieną. Nuo to laiko bibliotekos vaikų lėlių teatras pastatė per 20 spektaklių. Pasirodymus matė ne tik anykštėnai, bet ir aplinkinių rajonų vaikučiai. Vaikų lėlių teatras „Skruzdėlytės“ kasmet dalyvauja tradicinėje lėlininkų šventėje „Kai prabyla lėlės“ - Anykščiuose. Nuo 2005 metų savo pasirodymais džiugina ir Aukštaitijos regiono bibliotekų lėlių teatrų šventės žiūrovus Rokiškyje. 2010 metais kovo-balandžio mėn. laimėję rajoninę vaikų lėlių teatrų atranką, dalyvavo 18-oje Lietuvos lėlių teatrų šventėje „Molinuko teatras“.

Biblioteka didelį dėmesį skirią vaikų vasaros laisvalaikio užimtumui. Laimėtų projektų dėka vaikų vasaros šventės „Skaityk, netingėk, o paskaitęs pakrutėk...“ tapo tradicinėmis. Baigiamasis renginys (su nakvyne) sukviečia į svečius ne tik mūsų rajono bibliotekų jaunuosius skaitytojus, bet ir svečius iš Rokiškio, Panevėžio, Vilniaus, Utenos.

Nuo 2007 metų bibliotekos kiemelyje, rengiama poezijos, dainos ir draugystės šventė.

2009 m. bibliotekoje pradėjo veikti Viešoji interneto prieiga. Ažuožeriečiai aktyviai dalyvauja nacionalinio projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuojamose internetinėse akcijose ir žaidimuose.


Ažuožeriu filialasAžuožeriu filialas Ažuožeriu filialas

Renginiai ir parodos Ažuožerių bibliotekoje


į viršų


Budriai

El. p.   Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkas Valentinas Gudėnas

2015 metais Anykščių rajono tarybos sprendimu Nr. 1 - TS -14 įsteigta Budrių biblioteka. Pagrindinis knygų fondas sukomplektuotas iš Viešosios bibliotekos rezervų, nemažą kiekį knygų bibliotekai padovanojo vietos gyventojai, svečiai. Įkurtos dvi kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams. Bibliotekos paslaugomis naudosis Budrių, Šovenių, Jurgėnų ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai.

Renginiai ir parodos Budrių bibliotekoje

į viršų 

 

 


 

Burbiškis

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė

Biblioteka įsteigta 1954 m. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Burbiškio ir aplinkinių kaimų: Dilių, Juškonių, Klykūnų, Bičionių, Keblonių, Žažumbrio, Pagubrio ir kitų gyventojai. Fonduose – per 4,5 tūkst. dokumentų. 2008 m. įsteigtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). 2011 m. renovuotos bibliotekos patalpos. Biblioteka aktyviai dalyvauja akcijoje „Be smurto prieš vaikus“. Populiarinant knygą, krašto kultūrą organizuojamos parodos, renginiai. Ypač populiarūs renginiai skirti tautinėms lietuvių šventėms – „Joninės... Rasos... Kupolinės“, Žolinės šventė, „Adventas – metas daryti gerus darbus“ ir kt., juose aktyviai dalyvauja Burbiškio bendruomenės nariai.

Bibliotekoje apsilanko ir tokie garbūs svečiai kaip pasaulinio garso lietuvių profesorius, anykštėnas Algirdas Avižienis. Profesorius bibliotekai padovanojo dvi publicistikos meistro Rimanto Vanago knygas „Avižienio algoritmas ir kiti nutikimai“ bei savo biografijos leidinį.

Burbiškio bendruomenės jaunimui įsiminė apsilankymas Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos rūsyje esančioje studijoje „Idėjų laboratorija“. Ten vykusių kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su grafine raiška, skaitmeninio piešimo galimybėmis.


Atnaujinta 2019 gruodis

         

 Renginiai ir parodos Burbiškio bibliotekoje

į viršų



Debeikiai

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Ingrida Markuns
(8 381) 43 205

Biblioteka įkurta 1941 metais.
2017 metais Debeikių biblioteka persikėlė į naujas patalpas, kurios yra Debeikių pagrindinės mokyklos pastate. Biblioteka gyventojams
ir vartotojams tapo patraukli ir miela vieta, kurioje yra šilta ir jauku.
Biblioteka kasmet dalyvauja Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose, prisijungia prie akcijos „Lietuva skaito“ ir „Knygų Kalėdos.
Bibliotekoje rengiamos įvairios, tapybos, fotografijos ir kūrybinių darbų parodos.
Vyksta su vaikais edukacinės popietės, knygų aptarimai, susitikimai, viktorinos, pažintinės valandėlės. Bendraujame su Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus darbuotojomis Ramune ir Rimvyde. Į biblioteką Pukis Kutulis atvažiuoja pas vaikučius su edukacine programa.
Mūsų kraštietis, tautodailininkas, fotografas, tremtinys Bronius Tvarkūnas yra sumeistravęs dar vieną naują albumą, kuris pildomas naujomis nuotraukomis „Laikas gyvena nuotraukose“ apima 2016-2018 metus. Dėka Broniaus, kuris niekaip negali gyventi be fotoaparato, vis dar fotografuoja ir dovanoja nuotraukas bibliotekai.

Atnaujinta 2019 gruodis


              

Renginiai ir parodos Debeikių bibliotekoje


į viršų



Elmininkai

El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  
Bibliotekininkė Diana Šermukšnienė 

Elmininkų bibliotekai – šešiasdešimt treji. Įkurta ji 1954 m. Tik tada vardą kitą turėjo – Bikūnų. Ir keliavo iš trobos į trobą, iš vieno kaimo į kitą. Dabar – įsikūrusi N. Elmininkų gyvenvietėje. „Užgyveno“ ji nemenką turtą: fonde per 5 tūkstančius egz. spaudinių, 5 lankytojams skirti kompiuteriai su viešąja interneto prieiga, su spausdinimo, kopijavimo, skenavimo paslaugomis. Patalpos – nedidelės, tačiau jaukumo suteikia nuolat keičiamos parodos, puošia gausus, lankytojų dovanotų (pieštų, siuvinėtų, megztų, net iš tolimų kraštų „atkeliavusių“) suvenyrinių pelėdų – išminties simbolio, būrys. Jei biblioteka būtų žmogus, tai šiuo metu jau skaičiuotų, kokią pensiją uždirbo. Bet ji nesiruošia pasenti, nesiruošia nutraukti veiklos. Čia nuolat „verda“ gyvenimas: mažiausieji mokosi pažinti knygeles, mokinukai – informacijos ieško internete ar žaidžia žaidimus, dažnai lankosi kaimo jaunimas, vyresnieji ar itin garbaus amžiaus elmininkiečiai. Poreikiai įvairūs ir kiekvienas randa tai ko ieško: knygas, spaudą, informaciją, internetą, gali pabendrauti, pasitarti. Su kaimo bendruomenės aktyvu kartu planuojame veiklą, tariamės, kokie renginiai būtų įdomūs, kokius svečius pasikviesti. Čia vyksta literatūrinės popietės, knygų aptarimai, įvairūs kultūriniai renginiai, diskusijos, dalyvaujame akcijose, su bendruomene – projektinėje veikloje, net internetinėse kovose ir žaidimuose. Su bendruomenės moterų vokaliniu ansambliu „Elmė“ esame paruošę literatūrinę – muzikinę programą, kurią pristatėme ne tik savo rajono bibliotekoms, bendruomenėms, bet viešėjome ir Kupiškio, Rokiškio, Utenos rajonuose. Viską, kas vyksta bibliotekoje, fiksuojame: fotografuojame, filmuojame, informuojame vietinėje spaudoje ir internetiniame Anykščių viešosios bibliotekos puslapyje www.anyksciuvb-sena.lt – kruopščiai kaupiame Elmininkų bibliotekos istoriją.

Mūsų biblioteka atvira visiems: ir vietiniams, ir aplinkinių kaimų gyventojams, ir svečiams. Ji pasiruošusi padėti, patarti ir laukia Jūsų.

              

Renginiai ir parodos Elmininkų bibliotekoje



į viršų

 



Istorijų dvarelis

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8 381) 58 107
Mob. (+370 633) 44 506

Kultūrinių veiklų organizatorius Rasa Garalevičiūtė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Kuratorė Orinta Kelpšaitė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Edukatorė 
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.



„Manau, kad istorijos yra nepaprastai svarbios. Nejučia jos suteikia mūsų gyvenimams prasmę, leisdamos pabėgti iš kasdienybės, mokydamos empatijos, kurdamos pasaulį, kuriame gyvename.“

rašytojas Neil Gaiman

ISTORIJŲ DVARELIS

Sveiki atvykę į edukacinę erdvę, skirtą visiems vaikams ir nebevaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis.

Ši vieta atsirado iš didelio noro puoselėti kūrybiškumą, ugdyti meilę istorijai, istorijoms ir knygoms. Dvarelyje ne tik galima, bet tiesiog būtina VISKĄ liesti!

Ar atspėsite, kurie tarp šių sienų įsikūrę pasakojimai – tikri, o kurie pramanyti?

Anykščių salėje Jūsų laukia miesto ir apylinkių istorijos. Nuo seniausių laikų iki šiandienos. Sukluskite – išgirsite vietinių žmonių šneką. Savo rankomis pačiupinėkite praėjusio laiko simbolius. Ar įveiksite didžiosios legendų knygos užraktą? O gal norite pakeliauti laiku, akimirkai tapdami personažais iš praeities?

Dvarelio salėje sužinosite apie gyvenimą, virusį čia nuo pat XIX a. vidurio. Ar šis pastatas tikrai buvo pastatytas paslaptingajai dvarininkei Okuličiūtei? Ar gali būti, kad 1863 metais čia slapstėsi ir savo ginklus slėpė sukilėliai? Kokie žmonės gyveno po to? Ar dvarelis tikrai buvo tapęs paštu, antstolių kontora, veltinių dirbtuvėmis ir net grūdų sandėliu? O biblioteka? Esate kviečiami patirti praeitį žaisdami.

Dvarelio rūsys – paslapčių ir šiurpo vieta. Ją aplankyti kviečiame tik pačius drąsiausius!
Ar gali būti, kad senoji dvarininkė vis dar blaškosi tarp savo mūro sienų?

Palėpėje įsikūrė svarbiausi vietos rašytojai. Susipažinkite su jų profesijomis, sužinokite negirdėtus slapyvardžius, savomis rankomis prisilieskite prie šių ypatingų asmenybių!

Norite atsikvėpti po kelionės laiku? Užsukite į Anykščių šilelio erdvę.

Giliai įkvėpkite ir – pirmyn! Jūsų laukia nuostabių istorijų pasaulis.

Dėl edukacinių užsiėmimų ir kitų čia vykstančių veiklų teiraukitės Dvarelio informacijoje.

 

į viršų 




Kurkliai II

El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Aldona Papšytė  


Biblioteka įsteigta 1954 m. Jos fonduose yra beveik 4 tūkst. dokumentų. Bibliotekos teikiamomis paslaugomis naudojasi Kurklelių bei aplinkinių Starkiškio, Klenuvkos, Desiukiškio, Gražavietės, Gabrėlų, Užunevėžio ir kitų kaimų gyventojai. 2009 m. bibliotekoje įsteigtas projekto „Bibliotekos pažangai“ interneto prieigos taškas. 2012 m. biblioteka įsikūrė atnaujintose patalpose kartu su kaimo bendruomene. Bibliotekoje organizuojami renginiai populiarinantys knygą, krašto kultūrą, tradicinių švenčių paminėjimai.

Renginiai ir parodos Kurklių II bibliotekoje
  
į viršų



Kurkliai


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

Tel. (8 381) 43 258
Bibliotekininkė Danguolė Matulienė 


Biblioteka įsteigta 1946 m. Tai buvo mažytė skaityklėlė su 70 knygų. Šiuo metu bibliotekos fonduose per 7 tūkst. spaudinių. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Kurklių ir aplinkinių kaimų: Didžiakaimio, Trakinių, Vyliaudiškio, Šližų, Kryžokų, Šiaudinės ir kitų gyventojai. 2006 m. bibliotekoje įkurtas pirmasis ir vienintelis rajone Konsultavimo ir ugdymo centras su 4 kompiuteriais, interneto prieiga. Vyko įvairios paskaitos, kompiuterinio raštingumo mokymai. 2010 m. įgyvendinant nacionalinį projektą „Bibliotekos pažangai“ atnaujinta ir modernizuota kompiuterių bazė. Prie bibliotekos susibūrė kurkliečių bendrija, vienijanti čia gimusius, augusius žmones, skaitovų klubas, vaikų ir jaunimo klubas „Angelai“. Visiems bendradarbiaujant organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, teatralizuoti knygų pristatymai, susitikimai su kraštiečiais. Renkama medžiaga apie Kurklių krašto amatininkus.

Kurklių biblioteka 2015 m. gruodžio mėn. persikėlė į naujas Kurklių Stepono Kairio pagr. mokyklos bibliotekos patalpas — abi bibliotekos patalpintos po vienu stogu. 2016 m. biblioteka minėjo savo gyvavimo 70-etį. Čia vyksta daug įvairių renginių suaugusiems ir vaikams.

              

Renginiai ir parodos Kurklių bibliotekoje

į viršų



Leliūnai

El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
(8 381) 59 343
Bibliotekininkė Birutė Ražanskienė  


Biblioteka įsteigta 1968 m. Bibliotekoje skaito Leliūnų bei kitų aplinkinių kaimų: Legų, Mičionių, Sterkiškio, Mickūnų, Medinų, Gerkonių ir kitų gyventojai. Fonde per 3 tūkst. spaudinių. 2009 m. bibliotekoje įsteigtas projekto „Bibliotekos pažangai“ interneto prieigos taškas.


į viršų



Mačionys


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Bibliotekininkė Iveta Stankevičiūtė-Požėlienė  


Biblioteka įsteigta 1951 metais. Bibliotekos skaitytojai - Mačionių, Paežerių, Gečionių, Velykūnų, Baltenių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai. Bibliotekos fonduose netoli 5 tūkst. spaudinių.

Įkurtas žaidimų ir piešimo kampelis vaikams. Sukaupta nemažai žaislų, kurie panaudojami skaitymo su mažiausiais bibliotekos lankytojais valandėlėse.

Bibliotekos pagalbininkai ir bendrų renginių organizatoriai yra: kaimo klubas, Mačionių kaimo bendruomenė bei Moterų užimtumo informacijos centras. Tradiciniais renginiais tampa Adventiniai vakarai, Motinos dienos paminėjimai, Užgavėnių eitynės, kuriuose prisimenamos ir populiarinamos mūsų tautos tradicijos.

2008 metais Mačionių bibliotekoje įsteigtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). Bibliotekoje yra 5 kompiuteriai, daugiafunkcinis aparatas. Bibliotekos kompiuterizavimas turėjo įtakos lankytojų skaičiaus padidėjimui.

Atnaujinta 2019 gruodis

      

       





Renginiai ir parodos Mačionių bibliotekoje


į viršų


Kuniškiai


El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8 381) 58 314
Bibliotekininkė Daiva Šišlienė 


Biblioteka Piktagalyje buvo įsteigta 1955 m. 2001 m. buvo uždaryta. 2008 m. Rajono Tarybos sprendimu Piktagalio kaime įkuriama biblioteka. Sukauptas pradinis 2695 vnt. spaudinių fondas. Šiuo metu spaudinių fondas per 3 tūkst. dokumentų. Bibliotekos aptarnaujamoje teritorijoje – Piktagalio, Gilių, Kuniškių, Lagedžių, Pagojės, Naujonių, Vikonių, Posinių, Zablockų, Klimiškių, Šepetiškių kaimai. 2009 m. įsteigtas projekto „Bibliotekos pažangai“ interneto prieigos taškas. Bibliotekoje organizuojami renginiai, švenčių paminėjimai, rengiamos knygų parodos. Mažiesiems skaitytojams neretai organizuojamos pažintinės išvykos į gamtą, lankomi spektakliai.

Piktagalio filialas Piktagalio filialas Piktagalio filialas 

Renginiai ir parodos Kuniškių bibliotekoje

į viršų



Raguvėlė


El. p.   Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Rita Ivanova  

Raguvėlės biblioteka įsteigta 1950m. Fondą sudaro virš 3103 spaudinių. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Raguvėlės, Juostininkų, Rūkiškio, Jackagalio, Vidugirio, Nausodės ir Kanciapolio kaimų gyventojai. Bibliotekoje kaupiama kraštotyrinė medžiaga. Parengti kraštotyros darbai: „Raguvėlės dvaro istorija“, „Patarlės apie Darbą ir Duoną“, „Raguvėlės krašto tautosaka“, „Mūsų mokiniai žemės ūkyje“, „Raguvėlės tarybinis ūkis“ – 1986m., „Darbščioje šeimoje – darbštūs vaikai“ – 1972m., „Raguvėlės kaimo II-ojo pasaulinio karo veteranai“, „Raguvėlės pagrindinei mokyklai 100 metų“. 2010 m. rugsėjį biblioteka perkelta į Raguvėlės pagrindinę mokyklą. 2011m. įsteigtas projekto „Bibliotekos pažangai“ interneto prieigos taškas. Tai puiki galimybė gyventojams semtis žinių, mokytis, bendrauti. Biblioteka bendradarbiauja su moterų klubu, Vaikų dienos centru, mokykla ir darželiu.

Bibliotekoje vyksta parodų pristatymai, organizuojami įvairūs renginiai, popietės, viktorinos, garsiniai skaitymai, knygų pristatymai. Tradiciniais renginiais tapo advento vainikų gamyba bei jų paroda Raguvėlės bažnyčioje, eglučių puošimas ir jų pastatymas Raguvėlės pagrindinėje gatvėje. Kartu su moterų klubu organizuota viktorina „Protų mūšis“, skirtas Lietuvos 100-mečiui.

Atnaujinta 2019 gruodis

    

Renginiai ir parodos Raguvėlės bibliotekoje

į viršų



Rubikiai


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė  Birutė Ražanskienė  

Rubikių biblioteka įsteigta 1971 m., nors jos užuomazgos siekia 1952-1954 metus, kada ji kūrėsi ne pačioje gyvenvietėje, o tuometinėje Rubikių apylinkėje. Anksčiau bibliotekos paslaugomis naudojosi Rubikių, Elmiškio, Vajėšių, Puodžių, Kiaušų, Medžiuolių ir kitų kaimų gyventojai. Mažėjant gyventojams ir nykstant kaimams, pagrindiniai bibliotekos vartotojai teliko rubikiečiai bei vasarojantys pas gimines ar prie garsaus Rubikių ežero.

2008 m. bibliotekoje įkurtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT) atnešė daug naujovių kaimo žmonėms. Organizuoti kompiuterinio raštingumo mokymai neturintiems įgūdžių, supažindinti lankytojai su e-paslaugomis. Biblioteka tapo bendruomenės susirinkimų, renginių vieta.

Biblioteka savo darbe daugiau dėmesio skiria jaunosios kartos kultūriniam ugdymui. Jau tradicinėmis tapo vaikų Užgavėnės, Nacionalinė bibliotekų savaitė, Joninės, Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurioje dalyvaujame virš 10 metų, akcijos „Renkame metų knygą“ ir „Knygų Kalėdos“.

Jų dėka bibliotekos fondai pasipildo naujais  leidiniais. Vasarą biblioteka taip pat kviečia nepamiršti knygos, dalyvauti įvairiuose konkursuose. „Skaitymo iššūkis“ – skaitymas su užduotimis – atneša daug teigiamų emocijų Rubikių bibliotekos  dalyviams.

Biblioteka yra parengusi kraštotyros darbus: „Rubikių krašto dainos“, „Dalia Ramoškaitė. Gyvenimas ir kūryba“, „Apie mus rašo... “, „Rubikiečių tremtinių atsiminimai“.

Bibliotekos fonduose – apie  4000 dokumentų. Bibliotekos teikiamos paslaugos yra ne tik spaudinių išdavimas, kultūrinė veikla, bet ir pagalba gyventojams naudojantis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis: bendravimas internetu, el. bankininkystės paslaugos, registracija į gydymo įstaigas, spaudinių užsakymas iš kitų bibliotekų ir t.t. Gyventojai ne tik konsultuojami, bet ir mokomi skaitmeninio raštingumo paslapčių.

Atnaujinta 2019 gruodis
          

 

 
Renginiai ir parodos Rubikių bibliotekoje


į viršų



Skiemonys

El. p.   Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Danguolė Gaidukevičienė


Skiemonių biblioteka įsteigta 1941m. Bibliotekos paslaugomis naudojasi ne tik skiemoniečiai, bet ir aplinkinių kaimų: Voversių, Remeikių, Pūstalaukių, Miškiniškių, Želtiškių, Pašilių, Katlėrių. Žiogų ir kt. gyventojai. Bibliotekoje sukauptas 7,3 tūkst. spaudinių fondas. 2009m. spalio mėn. įsteigtas projekto „Bibliotekos pažangai“ interneto prieigos taškas. Tai puiki galimybė gyventojams semtis žinių, mokytis, bendrauti, atveriant langą į neaprėpiamą informacinių technologijų pasaulį. Bibliotekoje vyksta parodų pristatymai, garsiniai skaitymai, knygų aptarimai, susitikimai su rašytojais, menininkais, medikais. Mažiesiems kasmet organizuojama pirmoji pažintinė išvyka į biblioteką „Greit pažinsim raideles ir skaitysim knygeles“. Tradiciniais tapo Skiemonių moksleivių, vadovaujamų technologijų mokytojos Liubomiros Boičiuk, įvairios teminės darbų parodos. Kartu su bendruomene organizuojami bendri švenčių paminėjimai. Tradicine tapo „Juozapotos mugė“, sukviečianti krašto tautodailininkus, amatininkus, rankdarbių mėgėjus. Bibliotekoje parengti kraštotyriniai darbai: „Skiemonių apylinkės dvarai“, apie Skiemonių krašto tremtinius „Nepalaužti kančių“, „Skiemoniečių kūryba“ ir kt. Šiandien biblioteka ne tik tradicinio skaitymo, bet ir nuoširdaus bendravimo, naudojimosi informacinėmis technologijomis, bendraminčių susibūrimo vieta.

Biblioteka kasmet dalyvauja Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose. 2017 m. pakvietėme ištikimiausius bibliotekos lankytojus, bendruomenės narius į popietę „Turi pomėgių, idėjų? Susitikime bibliotekoje“. Kartu su bendraminčiais ieškome naujų darbo formų, kuriame jaukią aplinką kiekvienam norinčiam semtis žinių ir realizuoti savo sugebėjimus. Vyksta edukacinės popietės, kurių metu mūsų krašto amatininkai gali pamokyti rankdarbių meno, kiekvienas bibliotekos lankytojas gali atrasti savo širdžiai mielą užsiėmimą.


 
          

Renginiai ir parodos Skiemonių bibliotekoje


į viršų



Staškūniškis 

El. p.    Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  
Bibliotekininkė Gražina Adomavičiūtė



Biblioteka įsteigta 1952m. Bibliotekoje skaito Staškūniškio ir aplinkinių Dejūnų, Džiugų, Gaidelių, Plaštakos, Vanagų, Luciūnų, Mackonių, Gudonių ir kitų kaimų gyventojai.Bibliotekos fonduose yra 3728 tūkstančių spaudinių.

2008m. bibliotekoje įkurtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). Populiarinant knygą, krašto kultūrą bibliotekoje organizuojami renginiai, rengiamos knygų, tautodailės, vaikų piešinių ir darbelių parodos. Biblioteka kartu su kaimo bendruomene, moterų klubu organizuoja jau tradiciniais tapusius renginius: „Užgavėnių“, „Atvelykio“, „Joninių“, „Žolinės“ šventes, „Būsimų pirmokų išleistuves“, „Adventas - metas daryti gerus darbus“, „Vienišų senelių lankymas prieš šv. Kalėdas“ ir kita. Palaikomi ryšiai su kraštiete, tautodailininke Regina Alešiūniene. Ji pagarsėjusi ne tik savo tapytais paveikslais, bet ir medžio drožiniais. Paveikslai yra pabuvoję net Švedijoje. Bibliotekoje parengti kraštotyros darbai: „Kunigas Stasys Yla“, apie Staškūniškio bendruomenės veiklą - „Užfiksuotos akimirkos“.

2015 m. Staškūniškio kaimo biblioteką suniokojęs gaisras skaitytojus paliko ne tik be patalpų, bet ir be knygų. Nelaimė paskatino imtis iniciatyvos viso Anykščių krašto žmones. Pasaulio anykštėnai iniciavo akciją ,,Padovanok knygą Staškūniškio bibliotekai‘‘. Tuokart buvo surinkta ir padovanota 1077 egz. spaudinių. Knygas taip pat dovanojo Lietuvos nacionalinės bibliotekos direktorius Renaldas Gudauskas, tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius, rašytojas Rimantas Vanagas ir kiti bibliotekos bičiuliai. 2017 m. gruodį buvo suorganizuota padėkos diena visiems prisidėjusiems prie bibliotekos knygų fondo atkūrimo.

                  

 

Renginiai ir parodos Staškūniškio bibliotekoje

į viršų



Surdegis


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Rita Liutkevičiūtė  

Surdegio biblioteka įsteigta 1949 m. Bibliotekos paslaugomis naudojasi ne tik miestelio gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų: Žviliūnų, Mitošiūnų, Pelyšų, Papilių bei kitų kaimų gyventojai. Bibliotekos fonde yra per 3800 vnt. knygų skirtų tiek mažam skaitovui, tiek ir suaugusiems, tarp jų ir knygos, kurias bibliotekai padovanojo kraštiečiai A. Masiulis, K. Kuzavinis, P. Lapeikis.

Bibliotekoje yra įkurtas etnografinis kampelis – muziejukas, kuriame eksponuojami senoviniai buities rakandai : lyžė, rėtis, gelda, lygintuvas ir t.t. Vienas vertingiausių eksponatų – tai aktoriaus Algimanto Masiulio padovanotas kryžius, kurį nukaldino Tėvas Stanislovas.

2008 m. įkurtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). Lankytojai nemokamai gali naudotis kompiuteriais ir internetu.

Bibliotekoje organizuojamos parodos ir renginiai, kurie populiarina knygą, supažindina su mūsų krašto kultūra ir tradicijomis. Palaikomi glaudūs ryšiai su kraštiečiais, vyksta knygų pristatymai, edukaciniai renginiai. Skaitytojai turi galimybę susitikti su prof. Osvaldu Janoniu, poetu Povilu Lapeikiu.

Mūsų bibliotekoje saugomi kraštotyros darbai apie aktorių Algimantą Masiulį, poetą Povilą Lapeikį, Feliksą Vaitiekūną ir kitus žymius krašto žmones. Jau keleri metai iš eilės bibliotekoje galima susipažinti su prof. O. Janonio rengiamais metų kalendoriais apie Surdegio krašto reikšmingus įvykius, jubiliejus ir kitas paminėtinas datas, jų užfiksuota beveik pustrečio šimto.

Surdegio biblioteka bendradarbiauja su Troškūnų, Ažuožerių, Viešintų, Staškūniškio bibliotekomis.

Atnaujinta 2019 gruodis

         

Renginiai ir parodos Surdegio bibliotekoje



į viršų



Svėdasai

 El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

Tel. (8 381) 43 200

Bibliotekininkės Rūta Neniškienė, Dalia Paulavičienė

Biblioteka įsteigta 1940 m., jos paslaugomis naudojasi Svėdasų miestelio ir aplinkinių kaimų – Bajorų, Čiukų, Galvydžių, Butėnų, Liepagirių, Naujikų, Drobčiūnų, Narbučių, Daujočių, Savičiūnų bei kitų vietovių gyventojai.

Lankytojus aptarnauja dvi darbuotojos. Dokumentų fonde apie 11 tūkst. spaudinių. Lankytojams skirtos 3 kompiuterizuotos darbo vietos su viešąja interneto prieiga, spausdinimo, kopijavimo, skenavimo paslaugomis.

2000 m. bibliotekoje įkurta Meno galerija, kurioje nuolat eksponuojamos meninės parodos. Veikia bibliotekos literatų klubas „Sietuva“. 2005 m. įsteigtas, 2010 m. modernizuotas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT).

Bibliotekoje organizuojami turiningi literatūriniai renginiai, susitikimai su rašytojais ir menininkais, parodos, renginiai, populiarinantys knygą, krašto kultūrą ir istoriją, tradicinių švenčių paminėjimai.

Tradicija tapo Nacionalinė bibliotekų savaitė, Vasaros skaitymo iššūkis, Moliūgiadienis, Šiaurės šalių literatūros savaitė, Metų knygos rinkimai, Knygų Kalėdos.

Palaikomi glaudūs ryšiai su žymiais kraštiečiais: biomedicinos mokslų daktaru Juozu Lapieniu, Algimantu Indriūnu, aktoriumi Ferdinandu Jakšiu ir kitais literatais bei menininkais. 

Bendradarbiaujama su kitais Anykščių viešosios bibliotekos filialais, asociacija „Svėdasų bendruomenė“, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija, Svėdasų seniūnija ir Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriumi. Dalyvaujama Svėdasų krašto laikraščio „Svėdasų varpas“ kūrybinėje veikloje.

Bibliotekoje kaupiama kraštotyrinė medžiaga. Parengti kraštotyros darbai apie garsius krašto žmones, kaimus, bibliotekos organizuojamus renginius. Nuolat pildomas Meno galerijos ir bibliotekos veiklos metraštis. 

Rėmėjų dėka prie bibliotekos pastatytos supynės, vaikų kampelį pagyvino „Pasakų grytelė“, bibliotekos erdvėje įrengta stiklinė vitrina, kurioje saugu ir patogu eksponuoti vertingus eksponatus. Meno galerijoje atnaujintos lubos ir šviestuvai, bei pakeista paveikslų pakabinimo sistema. Veikia vaikų klubas „Šypsenėlė“. Skaitytojai nuolat dovanoja knygas.

2018 metais gauta asmeninė fotografės, pedagogės, kultūros istorikės Onutės Pajedaitės bibliotekos dalis: knygos, fotografijos, keletas asmeninių daiktų.

Nuo 2018 m. bibliotekoje veikia nuolatinė paroda „Šimtmečio svėdasiškių portretai“ – klasikiniu būdu ant drobės tapyti aštuoniolikos Svėdasuose ir apylinkėse gimusių ir nusipelniusių Lietuvai žmonių portretai.

Atnaujinta 2019 gruodis

    
Renginiai ir parodos Svėdasų bibliotekoje

 

į viršų           



Svirnai II


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Jurga Chlibik

2009 m. rugpjūčio 27 d. rajono tarybos sprendimu Nr. TS-280, po aštuonių metų pertraukos (2001 m. biblioteka buvo uždaryta), II Svirnų kaime vėl atidaryta biblioteka.

Įsikūrusi Antrųjų Svirnų kaimo bendruomenės patalpose biblioteka aptarnauja II Svirnų bei kitų aplinkinių kaimų gyventojus. Čia sukauptas 3,5 tūkst. knygų fondas, kuris nuolat papildomas naujais spaudiniais.

Filiale vartotojai gali naudotis visais viešosios bibliotekos ir interneto tinkle esančiais informacijos šaltiniais.


Bibliotekoje ruošiamos literatūrinės parodos, konkursai ir kiti renginiai populiarinantys knygą. Kartu su bendruomene švenčiamos tradicinės šventės: Užgavėnės, Velykos ir Šv. Kalėdos.

Čia lankosi žmonės norintys bendrauti, besidomintys juos supančiu pasauliu, turintys potraukį skaityti knygas, laikraščius ir žurnalus. Nuolatiniai svečiai – vaikai, kurie aktyviai dalyvauja bibliotekos rengiamose šventėse ir konkursuose.

 

        

 Renginiai ir parodos Svirnų II bibliotekoje

į viršų



Šeriai


El. p.   Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  
Bibliotekininkė Virginija Jakučionienė

Šerių biblioteka įsikūrusi Kavarsko seniūnijoje, 4 kilometrai į pietus nuo Kavarsko, Šventosios upės kairiajame krante. Biblioteka įsteigta 1967 m. Bibliotekos skaitytojai ir lankytojai Šerių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojai: Janonių, Medžiočių, Pravydžių, Paberžės, Jakšiškio. Bibliotekos fonduose per 4 tūkst. spaudinių. 2008 m. bibliotekoje įsteigtas viešosios interneto prieigos taškas (VIPT). Interneto prieiga tapo populiari bibliotekoje ne tik vaikų tarpe, bet ir suaugusiųjų. 2010 m. bibliotekoje vyko kompiuterinio raštingumo kursai „Kompiuterinis raštingumas bendruomenėms — geresnis gyvenimo kokybės garantas“.

2015 m. P. Širvio jubiliejui paminėti skirto renginio metu į biblioteką atvyko teatras „Rebus“ su spektakliu pagal P. Širvio poeziją „Velnioniškai vienas“ (spektaklio režisierius J. Buziliauskas). Iš bibliotekos gyvenimo įsimintina ir „Gaspadinės diena“. Šios popietės metu aktyviausios bendruomenės tarybos narės gamino virtinukus „Šaltanosius“, kuriais buvo vaišinami bibliotekos skaitytojai vaikai. 2017 m. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu buvo pradėta rašyti knyga „Kuriame patys“. Į šią knygą dedamos bibliotekos skaitytojų savos kūrybos eilės, proza.

Šerių biblioteka palaiko glaudžius ryšius su bendruomene, taigi daugelis renginių yra rengiami bendradarbiaujant. Nemažai renginių yra tapę tradiciniais, tai: Motinos diena, Užgavėnės, jubiliatų pagerbimo vakaras, Atvelykio popietė su vaikais. Į susitikimus su bibliotekos lankytojais yra kviečiami ne tik rašytojai, poetai, bet ir gydytojai, žolininkai.

 

          

Renginiai ir parodos Šerių bibliotekoje



į viršų



Traupis


El. p.  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Bibliotekininkė Ramunė Musteikienė



Biblioteka įsteigta 1951 m.

Bibliotekos paslaugomis naudojasi Traupio ir aplinkinių kaimų: Klaibūnų, Mickūniškių, Surdaugių, Laukagalių, Nevėžninkų, Alukėnų, Janapolio gyventojai. Bibliotekoje skaito daugiau nei 200 skaitytojų, dokumentų fonduose – apie 4000 spaudinių. 2005 m. bibliotekoje įkurtas Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT), 2010 m. – atnaujintas ir modernizuotas. Bibliotekos lankytojai naudojasi nemokamu internetu, kopijavimo, skenavimo paslaugomis, mokomi kompiuterinio raštingumo. 2009 m. biblioteka sujungta su Traupio pagrindinės mokyklos biblioteka. 

Pagrindiniai bibliotekos tikslai ir uždaviniai: organizuoti mikrorajono gyventojų bibliotekinį aptarnavimą, kaupti spaudinių ir kitų dokumentų fondą, teikti reikalingą bibliografinę informaciją, rengti parodas, organizuoti kultūrinę, kraštotyrinę veiklą, organizuoti masinius renginius, mokyti vartotojus naudotis informacinėmis technologijomis, ugdyti vaikų skaitymo kultūrą.
Tradiciniai renginiai: kasmetinės Oninių šventės metu organizuojami susitikimai su žymiais kraštiečiais, rengiamos parodos, vyksta kūrybos pristatymai. Palaikomi glaudūs ryšiai su kraštiečiais: kraštotyrininku J. Lukše, dailininku P. Šiaučiūnu, rašytojais B. Silevičiene, G. Stankevičiumi, kaimo rašytojų sąjungos pirmininku K. Federavičiumi.
Skaitytojai vaikai dalyvauja netradicinėse pamokose bibliotekoje, vyksta garsiniai skaitymai, kasmet dalyvaujama „Metų knygos“ rinkimuose, Nacionalinės šiaurės bibliotekų savaitės renginiuose, švenčiama Knygos diena.

Daug dėmesio skiriama kraštotyrinei veiklai. Parengta per 20 kraštotyrinių darbų. 2013 m. išleistas informacinis leidinys „Traupis“ (56 psl.). 2009 m. biblioteka pelnė LR kultūros ministerijos padėką „Už didelį entuziazmą, garsinant savo krašto grožį“, 2013 m. tapo Anykščių viešosios bibliotekos organizuotos apžiūros „Kraštotyros darbas bibliotekose“ nugalėtoja. Nuo 2008 m. biblioteka pildo Traupio miestelio internetinę svetainę www.traupis.lt.

Biblioteka bendradarbiauja su Traupio pagrindine mokykla, miestelio bendruomene, seniūnija, kultūros namais. Vykdomi bendri projektai, organizuojami kultūriniai renginiai.

Atnaujinta 2019 spalis


       

Renginiai ir parodos Traupio bibliotekoje




į viršų


 

 

Viešintos


El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8 381) 47 492
Bibliotekininkė Jolanta Mameniškienė

 

Biblioteka Viešintose įsteigta 1945 metais.

Bibliotekoje skaito Viešintų ir aplinkinių kaimų: Laitelių, Šilų, Gilvydžių ir kitų kaimų gyventojai. Bibliotekos fonduose yra 3540 spaudinių.
Populiarinant knygą, puoselėjant Viešintų krašto kultūrą bibliotekoje įsikūrusi „Pasakų bobutė“. Pasakos sekamos per Tarptautinę knygos dieną, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės eigoje, vaikų darželio užsiėmimų metu. „Pasakų bobutė“ labai myli skaitančius vaikus. Aplankė: Debeikių, Troškūnų, Raguvėlės, Vilniaus „Privataus darželio Mūsų pėdutės“ vaikučius.

Bendradarbiaujama su Viešintų mokykla-daugiafunkciu centru, seniūnija, bendruomene.

Parengti kraštotyros darbai: „Iš Viešintų kilę žymūs žmonės“, „Viešintų teleretransliatoriaus bokšto istorija“, „Laumės pasaka“, „Viešintų vietovardžiai“.

Kartu su mokyklos, vaikų darželio bendruomene dalyvaujame „Knygų kalėdos“, „Uždek žvakutę ant senųjų kapų“, „Atmintis gyva, nes liudija“ akcijose.

Bibliotekoje yra buities muziejus, kuriame eksponuojami senoviniai buities rakandai, knygos, lėlių teatriukas „Viešintukas“. Lėlės naudojamos pailiustruoti garsinius skaitymus.


Atnaujinta 2022 gegužė


           

Renginiai ir parodos Viešintų bibliotekoje


į viršų



Kavarskas


El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel.  (8 381) 55 123
Bibliotekininkės Žydrūnė Šiaučiulė, Vilma Kisieliūtė

Biblioteka Kavarske įsteigta 1937 metais. Bibliotekoje skaito ne tik Kavarsko miesto gyventojai, bet ir aplinkinių kaimų: Pumpučių, Narbutų, Dauginčių, Pienionių, Dvarelių, Dabužių, Janušavos bei kitų. Bibliotekos fonduose per 16,6 tūkst. spaudinių. 2005 m. įkurtas viešosios interneto prieigos taškas (VIPT ), 2010 m. įgyvendinant nacionalinį projektą „Bibliotekos pažangai“ - modernizuotas. Išsiplėtė bibliotekos teikiamos paslaugos. Populiarinant knygą, puoselėjant krašto kultūrą, organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, rengiamos įvairios parodos. Tradiciniais tapo poezijos vakarai prie Šv. Jono šaltinio, kurie vyksta jau daugiau nei 30 metų. Čia savo kūrybą skaito ne tik mūsų krašto kūrėjai, bet ir svečiai iš kitų Lietuvos miestų. Biblioteka kasmet dalyvauja Nacionalinės bibliotekų savaitės, Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose. Bendradarbiaujama su kitomis bibliotekomis, Kavarsko pagrindine mokykla- daugiafunkciu centru, bei kitomis vietos bendruomenėmis.
2013 m. biblioteka persikėlė į Kavarsko pagrindinės mokyklos patalpas ir įsijungė į čia įsteigto Universalaus daugiafunkcinio centro veiklą.
2017 m. gegužės mėnesį, gausiame bičiulių būryje biblioteka paminėjo įkūrimo 80-ąjį jubiliejų.

Atnaujinta 2019 gruodis



          

Renginiai ir parodos Kavarsko bibliotekoje

į viršų



Troškūnai


El. p.   Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8 381) 53 348
Bibliotekininkės Aurėlija Deveikienė, Sigita Steponavičienė

 

Troškūnų biblioteka įsteigta 1941 m. Fondą sudaro apie 8000 dokumentų, skaitytojų skaičius apie 300, kiekvienais metais bibliotekoje apsilanko beveik 6000 lankytojų. Bibliotekos paslaugomis naudojasi Troškūnų miesto ir 45 aplinkinių kaimų gyventojai. Aptarnaujamas mikrorajonas yra didelis ir plačiai išsidėstęs, todėl bibliotekoje yra per 40 knygnešių, kurie knygas pristato į namus atokiau gyvenantiems žmonėms.
2004 m. bibliotekoje įsteigtas viešojo interneto prieigos taškas (VIPT), kuris 2010 m. buvo modernizuotas. Bibliotekoje yra galimybė pasinaudoti nemokomu internetu, VMI, darbo biržos specialistų konsultacijomis, vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai, teikiamos kopijavimo ir skenavimo paslaugos.
Bibliotekoje kaupiama kraštotyrinė medžiaga. Parengti kraštotyros darbai: „Troškūnų m. gyventojų tautosaka“ (1970 m.), „Troškūnų miesto bibliotekos istorija“ (I d. 1947-1970 m., II d. 1970-1985 m.), rašomas bibliotekos metraštis ir kiti. Renkama medžiaga apie liaudies talentus, tremtinius ir kitus iškilius Troškūnų krašto žmones. Nauja medžiaga papildomi „Troškūnų bažnyčios ir vienuolyno istorija“, „Troškūnų seniūnijos kaimai ir žmonės“, „Atminimo vartai. Paminklas Algimanto apygardos partizanams Troškūnuose“ ir kiti darbai.
Visus metus bibliotekoje veikia literatūrinės parodos, organizuojami įvairūs renginiai: susitikimai su rašytojais, menininkais, vykstą knygų pristatymai, diskusijos, popietės ir viktorinos, išvykos. Dalyvaujama organizuojamuose konkursuose ir akcijose. Biblioteka bendradarbiauja su bendruomenėmis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Atnaujinta 2019 gruodis


      



Renginiai ir parodos Troškūnų bibliotekoje

į viršų