Naujienos

Bibliotekoje svečiavosi verslininkas Ignas Staškevičius

Spalio 9 d. vakarą anykštėnus pakvietėme susitikti su Lietuvoje žinomu verslininku Ignu Staškevičiumi. Dauguma jį pažįstame kaip verslo pasaulio atstovą, atvedusį į Lietuvą didžiuosius prekybos tinklus, kaip maratono bėgimo entuziastą, bet mūsų susitikimo tikslas buvo susipažinti su svečio parašytomis knygomis. Per pastaruosius trejus metus I. Staškevičius išleido tris pokalbių žanro knygas: „Gyvenimas jų žodžiais“ (2020 m.), „Pasaulis jų akimis“ (2021 m.) ir „Laiko juosta jų žvilgsniais“ (2022 m.).


Esame dėkingi anykštėnui Tomui Ivanauskui, kuris pasiūlė mums šią pažintį, parengė svečiui įdomių klausimų, parūpino, kad visi norintieji galėtų renginio metu įsigyti knygas ir čia pat jas papuošti autoriaus autografu.

Paklaustas, kodėl savo knygas rašo publicistiniu žanru, imdamas interviu iš labai žinomų, daug savo srityse pasiekusių žmonių, I. Staškevičius atsakė, kad praktiškai iš savanaudiškų paskatų, nes jam įdomu ir malonu kalbinti mokslininkus, mąstytojus, kūrėjus, kurie sukaupė patirties, įgalinančios pažvelgti į pasaulį skvarbiau, nei esame įpratę. Kaip autorius vienoje iš knygos pratarmių rašo, kad nėra patogu brukti savo knygas, bet jose glūdi lobynas, kuriuo smagu dalintis, nes pokalbiuose dominuoja pašnekovų išmintis.

Beje, juokaudami bibliotekos svečią mes pristatėme kaip anykštėną. Prieš renginį paklaustas, ar galim taip pažaisti, neprieštaravo. Žinoma Antikinės kultūros skleidėja, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė, gimusi Svėdasų valsčiuje, Kraštų kaime yra Igno Staškevičiaus mama. Knygoje „Laiko juosta jų žvilgsniais“ sūnus kalbina mamą, supažindindamas skaitytojus su Antikos paslaptimis ir išmintimi, jos svarba žmogaus pasaulėžiūroje.

Knygas leidžia leidykla „Sofoklis“, kurią ir įkūrė verslininkas. T. Ivanauskas klausė, ar toks pavadinimas yra siejamas su Antika, tai svečias atsakė, kad tikrai ne, tiesiog tegu tai bus Sofoklis nuo žodžio sofa, ant kurios sėdi ir skaitai knygą.

Susirinkusieji išpirko visas knygas, rikiavosi į eilutę autografui, dėkojo svečiui už skirtą laiką. Malonu, kad į susitikimą atėjo ir Rotary klubo nariai (bibliotekoje yra Rotary klubo dovanotų knygų lentyna) ir nupirko bibliotekai tris knygas, tad anykštėnai jau netrukus galės jas skaityti.

Jau baigiama ir ketvirtoji I. Staškevičiaus knyga, kuri vadinsis „Begalybė jų mintimis“.

Judita Skačkauskienė,
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė