Parodos, renginiai
2022-11-01
BIBLIOTEKOJE
Lapkričio 23 d., trečiadienį, 17.15 val. Filosofijos mokslų daktarė Jurga Jonutytė ir humanitarinių mokslų daktarė Giedrė Šmitienė
anykštėnams pristatys savo knygą „Gyvatės kojos: negalios samprata gyvenimo pasakojimuose“
Renginių metu rekomenduojame laikytis saugaus atstumo tarp dalyvių, dėvėti veido kaukes arba respiratorius
SPAUDINIŲ PARODOS
Vartotojų aptarnavimo, informacijos skyriuje
„RUDENS EKVINOKCIJA“. Anykščių Meno mokyklos absolventų darbų paroda.
Anykščių Meno mokyklos mokinių keramikos darbų paroda.
„Dvasios aristokratas“ minime poeto, avangardinio kino kūrėjo Jono Meko 100-ąsias gimimo metines
Tautodailininkės Giedrės Cimbalistienės rankdarbiai
MES SU TAVIM, UKRAINA! Knygų ukrainiečių kalba paroda. Література для українців. Подарунок Української обласної бібліотеки.
*** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***
Muzikos ir meno skaitykloje
„Lietuva nuotraukose“. Fotografijų albumai.
„Jis buvo kūrėjas“ . Lietuvių teatro režisieriui, aktoriui Eimuntui Nekrošiui – 70 m.
*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje
„Profesoriaus Antano Tylos asmeninės bibliotekos atodangos“.
„Biblioteka istorijos vingiuose“. Anykščių viešosios bibliotekos 85-mečiui.
„Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai - lietuviško žodžio skleidėjai“. Knygnešiams L. ir S. Didžiuliams, kurių vardas suteiktas Anykščių bibliotekai.
*** *** ****** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***
Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje
„Kūrybos sparnai“ Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda (darbų vadovė Dovilė Blažytė-Vanagienė)
*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** ***
SALĖJE
Iki lapkričio 17 d. trimačio vaizdo tapybos darbų paroda „Praskleidus uždangą“
** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** *
PARODOS IR RENGINIAI KITOSE RAJONO KULTŪROS ĮSTAIGOSE
*** *** *** *** *** *** **** *** *** ****** *** *** *** *** *** **** *** *** ***
Virtualios parodos
„Mano draugai – visos gamtos sudėtinės dalys“
Šiais metais sukanka 75 metai, kai gimė žinomas gamtininkas, Rytų Aukštaitijos šviesulys, ilgametis Aukštaitijos nacionalinio parko mokslo darbuotojas BRONIUS ŠABLEVIČIUS.
Šiai sukakčiai pažymėti Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka parengė virtualią parodą „Mano draugai – visos gamtos sudėtinės dalys“.
Kraštietis parašė šimtus straipsnių periodikoje ir kelias dešimtis leidinių apie retuosius augalus, paukščius, naktinius drugius sfinksus, vabalus, varliagyvius ir roplius, taip pat apie Aukštaitijos nacionalinį parką, jo augalus ir paukščius.
Visi straipsniai ir pažintinio pobūdžio knygos turi gamtos išsaugojimo kryptį ir ekologinio švietimo bei aiškinimo tikslą. Jo kūrybos aruode ir grožinės kūrybos rinkiniai, taip pat keletas fotoalbumų, nes Bronius ne tik gamtininkas ir literatas, bet ir fotografas.
Parodoje pristatomos fotonuotraukos iš asmeninio Broniaus Šablevičiaus archyvo.
Parodos medžiagą parengė ir vaizdus skaitmenino Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo dailininkė Violeta Matelienė
************* ******************
„Gyvenamo laiko atspindžiai“
Paroda parengta žinomo rašytojo poeto, prozininko, žurnalisto, ANTANO DRILINGOS 85 metų sukakčiai paminėti.
Parodoje eksponuojamas A. Drilingos kūrybinis palikimas, saugomas Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos fonduose: knygos, jo sudaryti ir redaguoti leidiniai, kūrybos vertimai.
Parodą papildo dokumentai iš asmeninio rašytojo archyvo: fotografijos, kuriose užfiksuota šeima, susitikimai, švenčių akimirkos, rankraščiai.
Parodos rengėjai tikisi, kad parodos lankytojai perskaitys dar neskaitytas kraštiečio rašytojo A. Drilingos knygas.
Virtualią parodą parengė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo Violeta Matelienė
************* ******************
„... ir rudenį žydi gėlės...“
2020-ųjų lapkritį viešintiškė dailininkė Daiva Abraškevičienė anykštėnams ir miesto svečiams pristatė savo tapybos darbų parodą romantišku pavadinimu „...ir rudenį žydi gėlės...“
Parengė Judita Skačkauskienė
Internete publikavo Violeta Matelienė
************* ******************
Plačiai ir giliai įaugęs į mūsų tautos kultūrinį gyvenimą
2019 metais sukanka 150 metų nuo iškilaus kūrėjo, „deimančiukų“ ieškotojo, uolaus visuomenės, politikos ir tautinio sąjūdžio veikėjo, publicisto, literatūros kritiko, pedagogo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto (1869–1933) gimimo.
Svarbiausiu savo gyvenimo tikslu jis laikė tarnystę tautai: „Tėvynė neturi daugiskaitos... Ji mylima ne dalimis, o visuma“. Mylima be išlygų: „Ir tapau savosios, lietuviškos visuomenės tarnas, ne, dar daugiau – jos vergas. Dėl jos metų metais nebematęs, kaip skaisti saulutė šviečia ir džiugina. Kur tik kas man liepė eiti, ėjau, neatsiklausdamas, kas jį įgaliojo man liepti: bet tik visuomenės labui. Ėjau, dirbau be atodairos, laiku nesumetęs, ar aš tam kvalifikuotas“. Štai kodėl Lietuvai jis toks svarbus, o 2019-ieji paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais.
Virtualioje parodoje pristatome Anykščių krašto iškilios asmenybės leidinius, saugomus Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje, supažindiname su J. Tumo-Vaižganto biografija, ikonografine medžiaga, nuotraukose peržvelgiame literatūros klasiko gimtąsias vietas Malaišiuose, pateikiame ir keletą naudingų interneto nuorodų.
Parodoje eksponuojami dokumentai ir fotografijos iš L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos fondų. Parodą papildo fotografijos iš kraštotyrininko, Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejaus Kunigiškiuose vedėjo Vytauto Bagdono asmeninio archyvo.
Virtualią parodą parengė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Ligita Matulienė
Internete publikavo Metodikos skyriaus dailininkė Violeta Matelienė
************* ******************
Minint teisininko, advokato, Kovo 11-osios Akto signataro Kazimiero Motiekos 90-ąsias gimimo metines, parengta virtuali paroda „Kazimieras Motieka – teisininkas, politinis veikėjas, signataras“.
Kviečiame susipažinti su signataro politinės veiklos dokumentais, straipsniais, konferencijų pranešimais, paskaityti laiškus, sveikinimus, padėkas K. Motiekai, pamatyti gausią ikonografinę medžiagą ir vaizdo įrašus.
Parodos autorius – Darius Gudelis.
************* ******************
„Baltijos keliu – į Laisvę!“
Virtualioje parodoje kviečiame susipažinti su įvairių kolektyvų, valstybinių įstaigų, politinių organizacijų dokumentais (oficialiais raštais, atsišaukimais, deklaracijomis, rezoliucijomis), gyventojų ir visuomenės veikėjų laiškais, telegramomis, mokslo ir politikos atstovų parengtomis studijomis, pranešimais ir straipsniais Molotovo-Ribentropo pakto bei „Baltijos kelio“ akcijos klausimais, paskaityti atsiliepimus spaudoje. Parodos lankytojai turės progą pamatyti šios Baltijos tautų akcijos fotografijas, vaizdo įrašus.
Atsiminimais ir įžvalgomis apie Baltijos kelią pasidalino žymūs visuomenės veikėjai ir šios akcijos dalyviai.
Virtualią parodą parengė Lietuvos valstybės naujojo archyvo Dokumentų saugojimo ir informacijos skyriaus archyvaras Darius Gudelis.
Parodą aplankyti galite čia: „Baltijos keliu – į Laisvę!“
************** *******************
„Regimantas Adomaitis. Visą laiką mane traukė teatras“
Sausio 31 d. žymiam lietuvių kino ir teatro aktoriui Regimantui Adomaičiui sukanka 80 metų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą.
Parodoje apžvelgiama R. Adomaičio biografija, jo kūrybinė veikla teatre ir kine: supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose, pateikiamas išsamus filmografijos ir vaidmenų teatre sąrašas. Čia gausu fotografijų galerijų, leidinių, straipsnių, kolegų aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.
Nuoširdžiai dėkojame visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie parodos gimimo:
teatrologams Daivai Šabasevičienei ir Markui Petuchauskui, parašiusiems apžvalginius straipsnius apie aktorių; aktorei ir žurnalistei Gražinai Baikštytei, parengusiai interviu su aktoriumi; aktoriaus kolegoms Vaivai Mainelytei, Eglei Gabrėnaitei, Gražinai Balandytei, Jūratei Onaitytei, Nelei Savičenko ir Juozui Budraičiui, parašiusiems atsiminimus ir gražius žodžius, skirtus R. Adomaičiui.
Taip pat dėkojame Lietuvos literatūros ir meno archyvui, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui, Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui už suteiktą prieigą prie fotografijų ir kitos vertingos archyvinės medžiagos.
Sveikiname gerbiamąjį aktorių gražaus jubiliejaus proga!
Kviečiame aplankyti virtualios parodos svetainę adresu: parodos.lnb.lt
************* ******************